پیام رهبر

مبادا حرکت انقلابی جوری باشد که بتوانند تهمت افراطی گری به او بزنند. از افراط و تفریط بایستی پرهیز کرد. جوانهای انقلابی بدانند، همان طور که کناره گیری و سکوت و بی تفاوتی ضربه میزند، زیاده روی هم ضربه میزند. مراقب باشید زیاده روی نشود
امام خامنه ای مد ظله العالی

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و شیعته والمستشهدین بین یدیه
تصاویر

بازدید: همین الان

نگاه تو

------------------------------------
حضرت آیت الله مجتبی تهرانی ره

------------------------------------
لحظه دیدار

------------------------------------
نیاز دل

------------------------------------
خانه خورشید

------------------------------------
در انتظار نور

------------------------------------
عطش

------------------------------------
قبولم کن

------------------------------------
چشم من

------------------------------------
باید...

------------------------------------
آقــا...

------------------------------------
مرا میخواند
12:57 عصر

اختلاس زیر باران..

دوشنبه 90/8/30

 

 

 

توی این روزهای بارانی اخیر منتظر تاکسی موندن واقعا خیلی سخته مخصوصا وقتی راننده ها هم بی انصافی به خرج داده و از جابجایی مسافر به صورت عادی خودداری کنند. این اتفاق برای ما رخ داد و راننده خط بی توجه به صف مسافران که منتظر ماشین بودند کنار خیابون داد میزد : " دربـــــــــــــــــست " . نگاه معنی دار و اعتراض های گاه و بی گاه مسافران هم راننده رو کلافه کرده بود و هم ما رو، به خاطر همین من و یک خانم و دو آقای دیگه با همدیگه ماشین رو با کرایه 6000 تومن دربست گرفتیم که برای هر مسافر نفری 1500 تومن میافتاد درحالی که کرایه خط فقط 550 تومن بود. به هر ترتیب سوار تاکسی شدیم و راننده شروع کرد از مشکلات ماشین و گیر نیومدن لاستیک و بنزین آزاد زدن صحبت کردن.

 

کنار راننده مرد جوانی نشسته بود که انگار از خیس شدن زیر بارون دل خوشی نداشت. وقتی سخنرانی راننده درباره مشکلات بنیادی مملکت شروع شد خیلی سریع خودش رو وارد بحث کرد که بهتره ادامه بحث رو به صورت یه گفتگوی دو طرفه دنبال کنیم :

 

راننده تاکسی : برادر خانمم یه وام 6 میلیون تومنی میخواست بگیره مجبور شد ماشینش رو بذاره به عنوان وثیقه. بنده خدا الان خورده به مشکل دارند ماشینش رو مصادره میکنند. یه عده دزد دارند میلیارد میلیارد اختلاس میکنند کسی هم خبردار نمیشه اون وقت این جوون رو ببین چجوری سر میدوونند !

 

مسافر : نوش جونش !

 

راننده : (نگاه متعجب) نوش جون کی ؟

 

مسافر : نوش جون کسی که 3000 میلیارد تومن خورده

 

راننده : (با لحن عصبی آمیخته به تمسخر) نکنه اون بابا فامیل شما بوده ؟

 

مسافر : نه ! فامیل من نبوده اما یکی بوده مثل همین مردم . مثل شما! مگه این یارو از مریخ اومده اختلاس کرده ؟ یا اون مدیر بانک از اورانوس به ریاست رسیده بوده ؟

 

راننده : نه آقا جان اونا از ما بهترون اند. من برای یک جفت لاستیک باید 3 روز برم تعاونی اون وقت اون 3000 میلیارد تومن رو میخوره یه آبم روش !

 

مسافر : خب آقا جان راضی نیست نخر! لاستیک نخر ...

 

راننده : (با صدای بلند) چرا نامربوط میگی مرد حسابی؟ مجبورم بخرم ! لاستیک نخرم پس چجوری با ماشین کار کنم ؟

 

مسافر : وقتی شما که دستت به هیچ جا بند نیست و یه راننده عادی هستی وقتی میبینی بارندگی شده و مسافر مجبوره زود برسه به مقصد میای ماشینی که باید تو خط کار کنه رو دربست میکنی ...

 

راننده پرید وسط حرف طرف که : آقا راضی نبودی سوار نمیشدی !

 

مسافر : (با خونسردی) میبینی ؟ من الان دقیقا حال تو رو دارم وقتی داشتی لاستیک ماشین میخردی. مرد حسابی فکر کردی ما که الان سوار ماشین تو شدیم و 3 برابر کرایه رو داریم میدیم راضی هستیم ؟ ما هم مجبوریم سوار شیم ! وقتی تو به عنوان یه شهروند عادی اینجوری سواستفاده میکنی از مدیر یه بانک که میلیاردها تومن سرمایه زیر دستشه چه انتظاری داری ؟ اون هم یکی مثل تو در مقیاس بالاتر.

 

راننده آچمز شده بود و سرش تو فرمون بود ...

 

مسافر که حالا کاملا دست بالا رو داشت با خونسردی ادامه داد : دزدی دزدیه ... البته منظورم با شما نیستا ولی خداوکیلی چنددرصد از مردم ما اون کاری که بهشون سپرده شده رو خوب انجام میدن که انتظار دارند یه مدیر بانک کارش رو خوب انجام بده ؟ منتهی وقتی اونا وجدان کاری ندارند کسی بویی نمیبره اما گندکاری یه مدیر بانک رو همه میفهمند. برادر من تو خودت رو اصلاح کن تا اون مدیر بانک جرات همچین خلافی رو نداشته باشه

 

راننده که گوشاش تو اون هوای سرد از شدت خجالت حسابی سرخ شده بود گفت : چی بگم والا !

 

من اولین نفری بودم که تو مسیر باید پیاده میشدم و طبیعتا طبق قرار اجباری با راننده باید 1500 تومن کرایه میدادم. وقتی خواستم پیاده شم یه اسکناس 2000 تومنی به راننده دادم. راننده گفت 50 تومنی دارید ؟ با تعجب گفتم بله دارم و دست کردم تو کیفم و یه سکه 50 تومنی به راننده دادم . راننده هم یک اسکناس 1000 تومنی و یک اسکناس 500 تومنی بهم برگردوند و گفت : به سلامت !

 

همونطور که با نگاهم تاکسی رو که تو هوای بارونی مه آلود حرکت میکرد رو دنبال میکردم چترم رو باز کردم و پولا رو تو کیفم گذاشتم ... آروم شروع کردم به قدم زدن و با خودم فکر میکردم یعنی من هم باید خودم رو اصلاح کنم ..


نوشته شده توسط: کنیز مادر

موضوع:

12:8 عصر

لوگوی حمایتی از حاج قاسم سلیمانی (ما همه حاج قاسم سلیمانی هستیم)

پنج شنبه 90/8/19

 

                                                             لوگوی حمایتی از حاج قاسم سلیمانی


نوشته شده توسط: کنیز مادر

موضوع:

8:25 عصر

حراج اخلاق در شنبه بازار فوتبال ایران !!!

سه شنبه 90/8/10

اینجا ایران است بازی دو تیم لیگ برتری داماش گیلان و پرسپولیس تهران :

خودمان را برای دیدن شادی پس از گل بازیکنان پرسپولیس آماده کرده ایم این روزها دیگر برایمان عادت شده که شاهد شادی های عجیب و غریب خلاقانه در فوتبال ایران باشیم اما حکایت امروز حکایت دیگری است چشمانمان از تعجب به یک نقطه خیره مانده است هیچ کدام از معادلاتمان با هم جور در نمی اید مگر اینجا ایران مهد تمدن و اخلاق نیست ؟ مگر اینجا ایران مهد اسلام ناب محمدی نیست؟ مگر اینجا ایران و بازیکنان تیم همه بچه مسلمان نیستند؟جواب این سوالات با حرکات و شادی پس از گل مدافع ملی پوشمان جور در نمی آید خدای من شاهد چه هستیم اگر دیروز از ضعف اخلاق در فوتبال سخن میگفتیم امروز شاهد مرگ اخلاق در مستطیل سبز بودیم . به راستی مشکل از کجاست ؟ به ذهنم کمی فشار می اورم سالهای نه چندان دور در برابر چشمانم ظاهر میشوند روزهایی که تمام مشکل فوتبال ما به فحاشی های معدودی از بازیکنان که اغلب هم زیر لبی بود محدود میشد سالهای بعد این فحاشی ها بارز تر و با درگیری فیزیکی همراه شد در دوره های بعدی لیگ صحبت از پارتی های شبانه برخی از بازیکنان محبوب به میان امد و این داستان ادامه پیدا کرد و در رسانه هایمان فقط به ذکر این که ما متاسفیم که شاهد چنین حرکاتی در فوتبالمان هستیم بسنده کردیم شاید کار خودش درست شود اما کار از ریشه مشکل داشت سالهای بعد پای منشور اخلاقی را به داخل فوتبالمان باز کردیم تا بلکه با منشوری کردن تعدادی از بازیکنان مابقی درس بگیرند و با اخلاق شوند و ریشه اسیب دیده اخلاق در فوتبالمان ترمیم شود اما انگار نتیجه بر عکس شد و منشوری شدن کلاس بیشتری داشت !!! گذشت و گذشت تا در همین لیگ امسال به بازی شاهین بوشهر و شهرداری تبریز رسیدیم بازی که در ورزشگاه یادگار امام بوشهر انجام میشد و دو تن از بازیکنان شاهین زمین فوتبال را با جایی دیگر( دستشویی ) اشتباه گرفتند و با عث ابروریزی فوتبال ایران شدند و امروز واقعه ای رخ داد که باعث روسیاهی فوتبال ایران شد تاسف ما وقتی بیشتر میشود که شاهیدیم بازیکنان تازه مسلمان شده لیگمان جگونه با سجده بر درگاه اللهی شادی خود را از به ثمر رسیدن گلشان ابراز میکنند و بچه مسلمان ملی پوش هموطنمان اینگونه تمامی اصول اخلاقی را زیر پا  له میکند و باعث شرمندگی یک ملت میشود . باید فکری کرد تا دیگر شاهد به حراج گذاشتن اخلاق در فوتبال کشورمان نباشیم باید فکری کرد..


12:16 عصر

یک عمر زندگی..

دوشنبه 90/8/9

 

آنان که یک عمر مرده اند ،

یک لحظه هم شهید نخواهند شد ،

شهادت یک عمر زندگی است ،

یک اتفاق نیست..


نوشته شده توسط: کنیز مادر

موضوع:

11:31 صبح

واااای بازشهادتمان قضا شد..

یکشنبه 90/8/8

                                            

                              شبی گذشت مثل شبهای پیش و پس ،

                          و ما باز در خیال پرواز ، سر به بالش پر دادیم ،

                      آرزویمان خواب بال بود ، که خواب چشمانمان را ربود .

                          چنان عمیق در چاه بی پایان آمال خفتیم که

                          نه بانگ " حی علی الفلاح " اذان را شنیدیم                     

                              نه طنین " جاهدوا فی الله " جهاد را ...

                                       و به ناگاه ، به کابوس شرم

                                              از خواب پریدیم ؛

                                                 وااای ... باز هم

                      شهادتمان قضا شد..


نوشته شده توسط: کنیز مادر

موضوع:

درباره
آخرین نوشته
آرشیو
دوستان
پایگاه ها
   پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
   پایگاه اطلاع رسانی آثار حضرت آیت الله مصباح یزدی
  پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی
   پایگاه اطلاع رسانی آثار آیت الله بهجت
   سایت جامع فرهنگی مذهبی شهید آوینی
   قرارگاه سایبری محمد رسول الله ص
آمار وبلاگ

  بازدید امروز: 5
  بازدید دیروز: 74
  کل بازدیدها: 127130
  تعداد کل یاداشته ها : 67
  97/1/3
  7:30 ص